Thursday, January 20, 2011

این روزها دوحه پایتخت قطر میزبان جام ملتهای آسیاست.رویدادی که شانزده تیم از قاره کهن در آن شرکت میکنند تا پیشرفت فوتبال در  کشور خود را به رخ رقبا بکشند.

با گشت و گذاری در خیابان های دوحه ، همه جا نشانه هایی از میزبانی این مسابقات به چشم میخورد .شمایل مخصوص  این دوره از بازیها و تبلیغات مختلف و رنگارنگ دیگر در هر خیابان و برج و ساختمانی به دیده میشود .

بازیها با نظم و انضباط خاصی انجام شده و همه چیز مرتب و حساب شده به نظر میرسد.مسابقات در پنج استادیوم مجهز با کیفیت بسیار مطلوب برگزار میشود که مسافت کم مابین این استادیوم ها امکان تماشای بیش از یک بازی در روز را برای علاقه مندان مویاسار میکند. هوای دوحه  و شرایط جوی در این زمان از سال بسیار عالیست  و بهترین شرایط را برای بازی و تماشای فوتبال فراهم ساخته است.

بلیت فروشی به دو طریق آنلاین و باجه های فروش در مراکز خرید بر اساس شماره صندلی   انجام میشود به گونه ای که اثری از بی نظمی و بازار سیاه  در هیچ جا دیده نمیشود.

تعداد ماموران AFC برگزار کننده مسابقات در هر بازی بسیار زیاد بوده و همه چیز به خوبی کنترل میشود .بازدید بدنی ورودی هر ورزشگاه بی شبهات به فرودگاه هیترو نیست و حتی از ورود  بطری های پلاستیکی کوچک آب جلوگیری میشود.قیمت بلیت مسابقات در مقایسه با هر رویداد بین المللی ورزشی مشابه در دنیا بسیارناچیز است .

تیم ملی ایران بعد از میزبان بازی ها به جرات بهترین و پور سر و صدا ترین تماشاگران رو در اختیار دارد .تعداد زیادی از لیدر های فوتبال ایران توسط فدراسیون و به عنوان مشوق تیم ملی به این مسابقات فرستاده شده اند که وظیفه هماهنگی تماشاگران برای تشویق تیم رو بر عهده دارند.متاسفانه تعداد این افراد بیش از میزان مورد نیاز است و عدم هماهنگی آنها با هم اغلب موجب   سردرگمی و نارضایتی تماشاگران میشود.


--
Mastermind ;)

No comments:

Post a Comment